آموزش مجازی موسیقی

دوره های آموزش مجازی موسیقی قابل دسترس :

به تدریج بر تعداد دوره ها افزوده خواهد شد . تا پایان پاییز یازده دوره آموزش مجازی موسیقی

دیگر استارت خورده و برگزار خواهند شد.

ترم پـــــابـــیـــــز ۹۶

هم اکنون در دوره های رایگان ما شرکت کنید 

و

ظرف ۸ تا ۱۰ هفته نوازندگی ساز مورد علاقه تان را بیاموزید. 

دوره ابتدایی سنتور

اجرای قطعات کتاب آموزشی

 دوره ابتدایی سنتور

استاد فرامرز پایور

آموزش مجازی سنتور

ادامه مطلب …

ســــــاز و ســـــخــــــن

شناخت دستگاه های موسیقی سنتی ایرانی

نویسنده : استاد روح الله خالقی

شناخت بهتر موسیقی ایران زمین

با اجرای صوتی : استاد روح الله خالقی

این مجموعه در اصل یک کتاب ده جلدی بوده است که به همت نویسنده محترم توسط ایشان گویندگی شده و تبدیل به یک کتاب صوتی گشته است اما به جهت ارزش بسیار مطالب و نیز مطالبی کامل و جامع با بیان شیوا و دلنشین استاد روح الله خالقی این اثر آنچنان ارزشمند گشته است که بر آن شدیم آن را در شمار دوره های آموزش مجازی موسیقی ارائه دهیم : 

ساز و سخن

khaleghi-saz

 با صدای نویسنده اثر : روح الله خالقی

تشریح مقام های دوازذه گانه  ( MODE ) و دستگاه ها ، گوشه ها ،

نوازندگی نصرالله زرین پنجه 

نــــوازنــــدگی نـــــــی

دوره آموزش مجازی 

نــــــی نوازی

نوازندگی و اجرای موسیقی با نـــی

و چگونگی اجرای تکنیک ها و نت های موسیقیایی با این ساز

مرجع آموزشی :

کتاب اول آموزش نی استاد عبدالنقی افشارنیا
(پیش از آغاز دوره کتاب مذکور را تهیه فرمایید)

دوره آموزش مجازی آموزش نوازندگی نی : یادگیری اصول و تکنیک های گوناگون نواخت نی و ارائه تمرینات طبقه بندی شده جهت سهولت یادگیری هنرجویان . در اصل این دوره شامل ۴۰ قطعه آموزشی صوتی (کتاب صوتی)است که در متن کتاب مرجع موجود هستند و فایل صوتی هر درس اجرای عملی آن قطعه با ساز نی می باشد ؛ امید است مورد رضایت شما هنرجویان عزیز قرارگیرد .

مختصری در خصوص نی :

ادامه مطلب …

آموزش نی همبون

دوره آموزش مجازی نوازندگی

نی همبون

آموزش نوازندگی نی و نی همبون و تکنیک های نوازندگی نی همبون ، با توجه به اینکه ساختار نی همبون مانند نی بوده و پیشرفته تر و دوتایی می باشد از این رو برای یادگیری نوازندگی نی همبون بایستی آشنایی مختصری با نی پیدا کرده و سپس به یادگیری و آموزش نوازندگی نی همبون بپردازیم.

sharifian-neyanban

یک کتاب الکترونیکی در قالب فایلPDF و هفت درس تصویری در قالب فایل Video 

نـوازنـدگـی تـنــــبـــور

آموزش مجازی موسیقی 

آموزش مقدماتی و اولیه به صورت گام به گام و رایگان

نــــوازنــدگــی تــنـــبـــــور
download (1)

به روز رسانی :
هر هفنه یک درس جدید منتشر میگردد

تاریخ شروع دوره :
آذر ماه ۱۳۹۶

 

سازدهنی کروماتیک

آموزش نوازندگی سازدهنی کروماتیک 

(آموزش مجازی هارمونیکا)

مقدماتی (ویژه مبتدیان)

       با توجه به این امر که سهولت یادگیری و نوازندگی با سازدهنی / هارمونیکا کروماتیک یا همان کلید دار ، بسیار بیشتر از سایر انواع هارمونیکا اعم از : دیاتونیک – تریمولو و … است بدین جهت با صلاحدید مدرس محترم دوره تصمیم بر آن شد تا ابتدا آموزش مجازی سازدهنی کروماتیک را برای هنرجویان عزیز آماده نموده و پس از انتشار و ارائه دوره آموزشی مربوطه که در پیش رو دارید ، به تدریج نسبت به تالیف ، گردآوری و ارائه دوره های آموزشی هارمونیکا در انواع دیگر اقدام نماییم تا هنرجویانی که هیچ زمینه و تجربه ای در نوازندگی سازدهنی / هارمونیکا ندارند نیز قادر به فهم و یادگیری دروس ارائه شده باشند .

 hering-special-48

استاد مدرس :جناب آقای سعید عصاری

نوازنده حرفه ای و مدرس انواع سازهای بادی

تنـظیـــم با SONAR

تنظیم – آهنگسازی – میکس و مسترینگ
با نرم افزار   SONAR  x2

     نرم افزار SONAR CAKEWALK یکی از معروف ترین و قدرتمندترین ابزار ساخت موسیقی الکترونیکی یا استودیو دیجیتال می باشد و به شاید بتوان گفت جزو ۲ یا ۳ نرم افزار برتر ساخت موسیقی می باشد و در ضمن از محبوب ترین و پر کاربرترین های بازار وسیع و طیف گسترده نرم افزار های ساخت موسیقی و استودیو های دیجیتال می باشد . امروزه بسیاری از هنرمندان و موسیقیدانان برتر و صاحب نام ایران و جهان در آهنگسازی ، تنظیم ، میکس و مسترینگ ترک ها و آلبوم های موسیقی هر سال خود از این نرم افزار قدرتمند بهره می برند ، به همین جهت است که تقاضای آموزش و برگزاری دوره های آموزشی برای این نرم افزار (SONAR) بسیار زیاد است و به همین سبب ما نیز تصمیم گرفتیم تا با تالیف و انتشار دوره ای که در پیش رو دارید سهمی در آموزش ، یادگیری و ارتقاء سطح موسیقی جامعه بر عهده بگیریم .

 

تمامی دروس این دوره به صورت فایل های تصویری / MultiMedia می باشد.

آموزش تصویری سونار به زبان فارسی

images

Sonar Cakewalk 

استاد : جناب آقای حامد میرزا حسینی

کارشناس موسیقی و مهندسی صوت
 

با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه تنظیم و آهنگسازی 

 

انتشار دروس دوره :
یکشنبه هر هفنه یک درس جدید منتشر میگردد


اطلاعات و پشتیبانی :

Tell : +98-930-65-900-65

تــئـــوری موسیـــقــی

آموزش تئوری موسیقی

مبانی تئوری بنیادین موسیقی

     دوره ای که در پیش رو دارید مجموعه ای از مباحث ضروری و پیش نیاز موسیقی با عنوان مبانی بنیادین تئوری موسیقی می باشد که در طی دروس آن به مباحثی همچون : نت نویسی و نت خوانی ، آکوردشناسی ، گام شناسی ، بررسی و شناخت سبک های مختلف موسیقی ، هارمونی و … خواهیم پرداخت و سعی در شکافت و توضیح کامل مباحث برای هنرجویان گرامی خواهیم داشت .

۶۵

استاد مدرس : جناب آقای سعید عصاری

 مدرس سازهای بادی - تئوری موسیقی - هارمونی - کنترپوآن

تنظیم با FLStudio

آموزش تصویری تنظیم و آهنگسازی

با نرم افزار Fl Studio

 (به زبان فارسی)

     موسیقی های الکترونیک و یا به اصطلاح Sequence ها آنچنان مورد توجه مخاطب امروز بازار موسیقی قرار گرفته اند که سهم چشمگیری از این بازار را به خود اختصاص داده اند و این امر موجب روشن شدن اهمیت بیش از پیش این ژانر موسیقیایی در نزد تولیدکنندگان گردیده و با اقبال گسترده ای از سوی نسل جوان و تازه نفس تولیدکنندگان موسیقی مواجه گردیده است . نرم افزار FL Studio از جمله برترین ، مشهورترین و البته محبوبترین نرم افزار Sequencer موجود در بازار از بین طیف وسیع همتایان خویش است که طی سالهای گذشته سیر تکاملی سریعی داشته و به سرعت به یک ابر نرم افزار و استودیو دیجیتال کامل و پیچیده بدل گردیده که کاربری صحیح و حرفه ای آن مستلزم گذراندن دوره های آموزشی می باشد . در دوره ای که در پیش رو دارید سعی بر آن شده تا تمامی مباحث و نکات آموزشی به ترتیب و به صورت کامل و منسجم ارائه گردد تا بدون نیاز به حضور فیزیکی استاد و یا منابع آموزشی دیگر فردا روز ، منجر به تربیت کارشناسان حرفه ای ساخت موسیقی از هنرجویان امروز این دوره گردد . ضمناً مطابق سایر دوره های آموزشی نرم افزار های موسیقیایی دروس این دوره نیز تماماً به صورت فایل های تصویری Multimedia میباشد .

flstudio_fruity_loops_story

به روزرسانی :
چهارشنبه هر هفنه یک درس جدید منتشر میگردد
 
اطلاعات و پشتیبانی : 
Tell : +98-930-65-900-65 

 

FLstudio(اندروید)

آموزش مجازی آهنگسازی و تنظیم

با FL Studio (تحت اندروید)

       همانطور که می دانید Fl Studio با توجه به قابلیت های منحصر به فرذی از جمله : توانایی Sequence و ایجاد ترکیبات چرخشی ، کاربری آسان و مناسب برای تمامی سنین با مهارتهای مختلف موسیقیایی ، هماهنگی و قابلیت پذیرش انواع مختلف VST و Plugin های استاندارد و به روز دنیا و … یکی از محبوب ترین نرم افزار های Music Production یا همان برنامه های تولید موسیقی می باشد ؛ از سوی دیگر با ظهور اندروید ، موبایل ها و تبلت های هوشمند که به نوعی رقیب کامپوتر های خانگی (PC) و یا لپ تاپ ها می باشند و برتری آماری در تعداد کازبزان اندروید بسیاری از شرکت های سازنده نرم افزار های گوناگون تجاری نسخه APK و یا همان اپلیکیشن های موبایلی برنامه های گوناگون خود را به تدریج ارائه داده و بسیاری از آنها در بین کاربران به کسب محبوبیتی خارق القعاده دست یافته اند ، نرم افزار FL Studio تحت اندروید نیز یکی از برنامه های ساخت موسیقی در محیط موبایل و یا تبلت می باشد که از اقبال خوبی در کسب محبوبیت در بین کاربران برخودا بوده و با توجه به فراگیر شدن این برنامه در بین کاربران تصمیم به انتشار آموزش موبوط به کاربری آن گرفتیم .

images

آمــوزش دف نــوازی

دوره آموزش مجازی دف نوازی

(سطح مقدماتی)

 بنیاد آموزشی دنیای موسیقی


تاریخ شروع دوره:
آذر ماه ۱۳۹۶ 
 

 

تنـظیم با CUBASE

آموزش مجازی آهنگسازی و تنظیم با

نرم افزار آهنگسازی 

 کیوبیس / Cubase

( زبان فارسی ) 

آموزش تنظیم و آهنگسازی با کیوبیس – آموزش تصویری – ۱۰۰% رایگان

         همانطور که مستحضر هستید CUBASE یکی از قوی ترین نرم افزار های آهنگسازی – تنظیم – میکس و مسترینگ می باشد و از جمله استودیو های مجازی است که در سیستم تمامی استودیو های ضبط موسیقی موجود بوده و یکی از کارآمد ترین و پر استفاده ترین نرم افزار های موسیقیایی میباشد ؛ به همین جهت ارائه دوره آموزشی کیوبیس را جزو اولویت های  بنیاد آموزشی دنیای موسیقی قرار داده و ازاولین دوره های آموزشی ارائه شده در این پایگاه بوده است . ضمناً کیوبیس یکی از USER Friendly ترین نرم افزار های ساخت و تدوین موسیقی می باشد و دارای محیطی کاربر پسند می باشد و از دیدگاه کاربر در برقراری ارتباط با محیط نرم افزار از بسیاری از هم ترازان خود برتری دارد و همین خود دلیلی بر محبوبیت و توفیق فوق العاده این استودیو مجازی موسیقیایی می باشد .

cubase

دروس این دوره به صورت فایل های تصویری و مالتی مدیا می باشند.

استــاد : آرمان کتابچی

با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت آموزشی در زمینه موسیقی

نشر دروس دوره :

پنجشنبه هر هفنه یک درس جدید منتشر میگردد

تماس با استاد :

Tell : +98-930-65-900-65

گیتار آکوستیـک راک

آموزش نوازندگی گیتار آکوستیک

( سبک راک – بلوز )

با متد جیمی هندریکس
( سطح : متوسطه )

توجه داشته باشید قطعات اجرا شده در فابل های ویدویی مربوط به کتاب الکترونیکی ذیل می باشند و کتاب مذکور شامل نت موسیقی قطعات اجرایی توسط مدرّس و پاره ای توضیحات کلی در رابطه با آن بوده و مجموعه دروس زیر کاملاً مرتبط و پیوسته می باشند .

شامل ۴ فایل : ۱ فایل کتاب الکترونیکی (۲۰ صفحه ای) و ۳ فایل ویدیویی
مدرّس دوره : اندی الدورت

۱

بنیاد آموزشی دنیای موسیقی

توّجه : جهت تماشای دروس دوره های آموزش و استفاده از امکانات پایگاه و منابع آموزشی ارائه شده به صورت کامل بایستی که ضمن عضویت در سایت ، وارد محوطه کاربری گردیده و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود به سایت متصل گردید .

 

نـوازنــدگـی پـیـــانـــو

آموزش مجازی نوازندگی پیانو

( سطح مقدماتی )

     پیانو یکی از محبوب ترین سازها در بین فرهیختگان و اهالی هنر پر رمز و راز موسیقی ، سازی که سالهای طولانیست که با وسعت صدایی بیش از هفت اکتاو عنوان گسترده ترین محدوده صدایی ممکن در بین تمامی آلات موسیقی شرق تا غرب را تصاحب و از آن خود کرده است .
     پیانو را یک کشیش ایتالیایی به نام بارتولومئو کریستافوری در سال ۱۷۰۹ میلادی در شهر پادووای ایتالیا اختراع کرد. که نام کامل آن پیانو فورته / Piano Forte است که از دو قسمت Piano / پیانو یعنی ملایم و حکایت از صدای خفیف ساز و در مقابل Forte / فورته به معنی با شدت و قوی حکایت از صدای بلند و رسای ساز دارد که دلالت بر استفاده نام گذار از تکنیک پارادکسی زیرکانه در نام گذاری دارد .
البته پیش از آن سازی قدیمی‌تر به نام هارپسیکورد Harpsichord وجود داشته است که صدایی مشابه جعبه های موزیکال امروزی دارد و با ساختار مکانیکی خاص خود جهت تولید نت ها موجب می شود که صدای خارج شده از ساز فارغ از شدت ضربه ی نوازنده به کلاویه ها که آرام باشد یا با قدرت صدایی ثایت و بدون تغییر میزان Volume نت های نواخته شده از ساز خارج می گردد و تفاوت اساسی که پیانو فورته با سازهای مشابه قبل از خودش داشت همین بود که در سازهای مشابه قبلی مانند هارپسیکورد ، میزان صدای حاصل از فشرده شدن کلاویه ها توسط نوازنده ، مستقل از شدت ضربهٔ واردشده بر کلیدها، مقداری ثابت بود ، اما در پیانو فورته نوازنده قادر بود با ملایم ضربه زدن به کلیدها صدایی نرم‌تر ایجاد کند، یا با ضرباتی محکم‌تر صدایی بلندتر بیافریند که همین ویژگی سبب گشت که به سرعت پیانو مورد توجه آهنگسازان قرن هجدهم میلادی قرار بگیردو عنوان پدیده موسیقیایی قرن را نصیب خود کند.
پبانو استاندارد جمعاٌ دارای ۸۸ کلاویه است ، ۵۲ کلاویه سفید رنگ به صورت تسلسل ۷ نت اصلی (نت های طبیعی)در پایین صفحه کلید وجود دارد و ۳۶ کلید مشکی که تماماٌ نیم پرده هستند و فواصل ما بین ۷ نت اصلی (نت های طبیعی) می باشند که در بالای صفحه کلید و در فضای بین کلید های سفید مستقر هستند. همان طور که در شکل می بینید نیم پرده ها به صورت ۲ تایی و ۳ تایی در کنار هم در سرتاسر طول صفحه کلید پیانو وجود دارند .

pis32

البته تعداد کلاویه ها در یک گراند پیانو / Grand Piano شش اینچی استاندارد به تعداد ۹ کلید (۲کلاویه بیش از یک اکتاو) اضافه شده و به طرف چپ (سمت کلاویه های باس / بم)  ادامه یافته و جمعاٌ به ۹۷ کلاویه می رسد که بیش ترین تعداد کلاویه در بین سازهای کلید دار هم خانواده پیانو است .

این دوره شامل ۱۳ درس می باشد


logo_6881

مدرس : آقای Clinton S.Clark
 مترجم : آقای آرمان کتابچی
با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت آموزشی مستمر 
به روز رسانی :
دوشنبه هر هفته یک درس جدید منتشر میگردد

خوانندگی و سلفـــژ

music-key-simple-vector-background_23-2147492522

آموزش سلفژ و آوازخوانی پاپ

(سطح مقدماتی – متوسطه)

 

دوره ای که در پیش روی دارید شامل اصول و تکنیک های اولیه آوازی و نیز آموزش های ابتدایی و مباحث پایه موسیقی و سلفژ می باشد و برای تمامی هنرجویان علاقمند به خوانندگی فارغ از سبک هنری و شاخه خاص موسیقیایی مفید بوده و لازم می باشد .

طول این دوره شامل ۴ فایل متنی به صورت کتاب الکترونیکی و ۱۵ فایل صوتی MP3 می باشد.

 

 

توّجـــــــه کنید : گفتنی است انجام تمرینات و اجرای مکرر دروس تکنیکی امری زمان بر و فراگیری آنها مستلزم انجام منظم تمرینات و اجرای مکرر تکنیک ها به صورت هفتگی و  به مدت زمانی حداقل دو ساعت تمرین روزانه برای هر شماره از دروس دوره است ؛ از همین رو درک مفاهیم تئوری و توانایی اجرای صحیح و روان  تکنیک های ارائه شده در هر درس پیش از شروع درس بعدی امری ضروری و ضمانت درک و فراگیری مفاهیم  و تکنیک های  اجرایی ارائه شده در ادامه مسیر آموزش و یادگیری شماست.

بنیاد آموزشی دنیای موسیقی

مدرس : آقای آرمان کتابچی
با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت آموزشی مستمر 

نوازندگی گیـتار پاپ

آموزش نوازندگی گیتار پاپ

(سطح مقدماتی)

دوره پیش رو یک دوره مقدماتی و پایه می باشد و بیشتر شامل مباحث بنیادین و تئوری موسیقی و مشترکات سبک های مختلف مربوط به نوازندگی گیتار می باشد و یادگیری و گذراندن آن به تمامی هنرجویان نوازندگی گیتار فارغ از سبک مورد پیگیری توصیه اکید میگردد و از این رو این دوره به عنوان دوره پیش نیاز سایر دوره های آموزشی نوازندگی گیتار تایین گردیده و مطالعه آن جهت باز شدن سایر دوره های گیتار برای انتخاب الزامی است .

استاد مدرس : محمدرضا همدانیان

با بیش از ۵ سال سابقه فعالیت آموزشی در زمینه موسیقی

TEL : 0939  ۱۱  ۴۴۴  ۷۸

untitledsd

توّجه : جهت تماشای دروس دوره های آموزش و استفاده از امکانات پایگاه و منابع آموزشی ارائه شده به صورت کامل بایستی که ضمن عضویت در سایت ، وارد محوطه کاربری گردیده و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود به سایت متصل گردید .

درس اول شامل ۴/چهار بخش به صورت متن و تصویر می باشد و الباقی دروس دوره که شامل شش درس به صورت تصویریویدیویی می باشند.

با مراجعه به مطالب و مقالات موسیقی منتشر شده
 در وب سایت می توانید به
 بانک آکوردهای گیتار ، نت و آکورد آهنگ های پاپ 
و کتب آموزشی گیتار دسترسی داشته باشید.

banner-arrangement